Chełm

Data: 21.07.2024

Godzina: 22:36

Imieniny:

Fotogaleria

Wspieraj Seniora

Kontynuacja Programu „Wspieraj Seniora” w 2021 roku

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie informuje, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podjęło decyzję o przedłużeniu realizacji programu „Wspieraj Seniora” na I kwartał 2021 r.

Program ma na celu wsparcie finansowe gmin w zakresie realizacji usługi wsparcia na rzecz seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia ma polegać w szczególności na dostarczaniu zakupów zgodnie z wskazanym przez seniora zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Program skierowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt przez infolinię 22 505 11 11.

 

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie realizuje program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej “Wspieraj Seniora” od dnia 20 października 2020 roku do dnia 31 grudnia 2020 roku.
Program adresowany jest do:
– osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostają w domu w związku z zagrożeniem zakażenia się Covid – 19,
– w szczególnych przypadkach pomoc może być przyznana osobie poniżej 70 roku życia. Szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej.                Program ma na celu dofinansowanie gmin w zakresie realizacji usługi wsparcia na rzecz Seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu.
Usługa wsparcia  ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym przez Seniora zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze oraz środki higieny osobistej.
Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów  nie przysługuje  osobie, która korzysta z usług opiekuńczych bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Zadzwoń na infolinię: 22 505 11 11 i zgłoś decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1251903
Wczytywanie