Chełm

Data: 21.07.2024

Godzina: 20:38

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 18 czerwca 2024, Redaktorka

Aktywny weekend – PROMOCJA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

W ostatni weekend 15-16 czerwca pracownicy Zespołu Pieczy Zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie – uczestniczyli w różnych wydarzeniach lokalnych  mających na celu integrację pokoleń, tworzenie relacji różnych grup wiekowych, wymianę doświadczeń na różnych płaszczyznach oraz promowanie efektywnego wypełniania czasu wolnego, promując ideę rodzicielstwa zastępczego.

W sobotę 15 czerwca odbyły się dwie imprezy:

dwudniowy „Zlot motocyklowy MOTOKROPLA 2024” zorganizowany przez Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich „Niedźwiedzie Wschodu” nad zalewem Żółtańce oraz Dzień Otwarty Cementowni Chełmskiej – Zaczynamy Lato z Cemex (na terenie obiektu).

Z kolei w niedzielę 16 czerwca miały miejsce dwa kolejne interesujące wydarzenia:

Rodzinny Festyn Patriotyczny – na placu przed Kościołem pw. Chrystusa Odkupiciela
(w ramach szerszego programu organizowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”) pod patronatem m.in. Prezydenta Miasta Chełm, a także piknik „Rodzinny Event z Arką” w chełmskim amfiteatrze w Kumowej Dolinie.

Na każdej z uroczystości pracownicy ZPZ wśród bawiących się przedstawicieli trzech pokoleń – dziadków, rodziców i dzieci – rozpowszechniali ulotki „Zostań rodzicem zastępczym”, rozdawali cukierki, białe i czerwone baloniki, chorągiewki, kotyliony.
Z uśmiechem na twarzy i nadzieją w sercu, że nasze starania zachęcą chełmskie rodziny do podjęcia trudnej , ale jakże pięknej misji rodzicielstwa zastępczego i otwarcia swoich domów dla dzieci pozbawionych z różnych względów opieki rodziców biologicznych.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1251694
Wczytywanie