Chełm

Data: 28.05.2024

Godzina: 02:48

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 24 kwietnia 2024, Beata

” Sprzątanie Ziemi” z udziałem seniorów z Dziennego Domu Senior +

W dniu 22.04.2024 r. uczestnicy Domu Dziennego Senior + wraz z pracownikami Zespołu Pieczy Zastępczej w Chełmie aktywnie przyłączyli się do akcji “Sprzątanie Ziemi ” organizowanej przez Urząd Miasta Chełm we współpracy z MPGK w Chełmie.  Seniorzy wraz z pracownikami Zespołu Pieczy Zastępczej uporządkowali  okolice Dziennego Domu Senior + oraz sąsiadujący teren  wzdłuż osiedla domów jednorodzinnych.

Każdego roku Seniorzy chętnie uczestniczą w tej akcji przyczyniając się do zwrócenia uwagi na fakt, że przyjemnie jest mieszkać w czystym otoczeniu, dając tym samym przykład młodemu pokoleniu. Uczestnicy wydarzenia zostali zaopatrzeni w jednorazowe rękawice gumowe oraz worki przeznaczone do zbierania odpadów. Zgromadzone odpady zostały odebrane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie.

Pamiętajmy, że celem corocznej akcji Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie najbliższego otoczenia ze śmieci, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego. Ziemia jest naszym wspólnym, domem i od nas zależy jej przyszłość.

 

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1215323
Wczytywanie