Chełm

Data: 20.07.2024

Godzina: 01:30

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 12 lipca 2023, Redaktorka

„NIC O NAS BEZ NAS” – deinstytucjonalizacja usług społecznych na rzecz seniorów

 

Szeroko zakrojony proces rozwoju usług społecznych oraz deinstytucjonalizacji w Polsce zaowocował spotkaniem z dr hab. Panią Teresą Zbyrad, prof. UR oraz Panem dr Andrzejem Kobiałką Seniorów zrzeszonych w Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy PANS w Chełmie.

Spotkanie było ukierunkowane na zwiększenie dostępu do zdeinstytucjonalizowanych, zindywidualizowanych i zintegrowanych usług społecznych skierowanych do Seniorów, osób z niepełnosprawnościami, chorobami przewlekłymi oraz osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu w oparciu o indywidualną diagnozę sytuacji problemowej. Zwrócono uwagę na rozwój usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób, rozwój asystencji, wolontariatu, pomocy sąsiedzkiej oraz zastosowania w usługach społecznych nowoczesnych technologii np.: teleopieki. Podczas dyskusji poruszono kwestię rozwiązań systemowych, współdziałania wielu resortów pomocowych oraz holistycznego podejścia do osób wymagających kompleksowego wsparcia.

Praktyka projektowania usług społecznych aby być skuteczną musi być odpowiedzią na autentyczne potrzeby, także seniorów. Jesteśmy po to,
by słuchać, proponować i projektować rozwiązania w myśl hasła: „Nic o bas, bez nas”. Będziemy na bieżąco wsłuchiwać się w potrzeby Państwa środowiska. Dziękujemy za zaproszenie.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1250617
Wczytywanie