Chełm

Data: 25.04.2024

Godzina: 02:10

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 19 czerwca 2023, Redaktorka

Nieodpłatna Pomoc Prawna na terenie Miasta Chełm

Informujemy, iż na terenie Miasta Chełm utworzony został punkt nieodpłatnej pomocy prawnej mieszczący się w Gmachu Pl. Niepodległości 1.

Kto może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji?
Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna mediacja przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.

Zapisy na nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, nieodpłatną mediację przyjmowane są:

  • telefonicznie pod nr: 698 740 865 od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godz. od 7.30 do 16.00.)
  • mailowo na adres: pomocprawna@umchelm.pl
  • online przez stronę internetową Ministerstwa

Jednostka prowadząca:

Adwokaci, Pl. Niepodległości 1, 22-100 Chełm, pok.142, od poniedziałku – do piątku w godz. 12:00 – 15:30 (styczeń-czerwiec)

Radcy prawni, Pl. Niepodległości 1, 22-100 Chełm, pok.142, od poniedziałku – do piątku w godz. 07:30 – 11:30 (lipiec-grudzień)

OIC Poland Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego w Lublinie, Pl. Niepodległości 1, 22-100 Chełm, pok.142, od poniedziałku – do piątku w godz. 07:30 – 11:30 (styczeń – czerwiec), od poniedziałku – do piątku w godz. 12:00 – 15:30 (lipiec- grudzień)

Porady co do zasady udzielane są podczas osobistej wizyty w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej. Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie osobom ze znaczną
niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się, może być udzielana nieodpłatna pomoc prawna,
także poza punktem albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość po wcześniejszym umówieniu wizyty. Spotkania mediacyjne organizowane są w zależności od bieżącego zapotrzebowania na nieodpłatna mediację, zgłaszanego przez osobę uprawniona.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa znajduje się:
– na stronie internetowej Urzędu Miasta Chełm,
– w Biuletynie Informacji Publicznej,
– w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej,
– w Departamencie Spraw Obywatelskich , Wydział Polityki Społecznej

Plakat Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.pdf 117kb

zdjęcie zawiera plakat na temat nieodpłatnej pomocy prawnej

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1195493
Wczytywanie