Chełm

Data: 21.07.2024

Godzina: 21:27

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 25 maja 2023, admin

Konferencja „ Rodzicielstwo zastępcze na drodze zmian”

W dniu 22 maja 2023 roku w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti odbyła się konferencja pt. „ Rodzicielstwo zastępcze na drodze zmian” organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka oraz Patronatem Wicestarosty Powiatu Chełmskiego Jerzego Kwiatkowskiego.

Konferencja dotyczyła problematyki opieki nad dzieckiem i rodziną osadzonej w sektorach pomocy społecznej i edukacji w tym w szczególności zmian w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, współpracy systemowej, udziale organizatora rodzinnej pieczy zastępczej w procesie adopcyjnym oraz opiece i wychowaniu dzieci w rodzinie SOS. W gronie prelegentów znaleźli się: Pani Anna Kłos – superwizor pracy socjalnej, Pani Anna Dyś – kurator okręgowy Sądu Okręgowego w Lublinie, Pani Karolina Kwaśniewska- kierownik oddziału Ośrodka Adopcyjnego w Lublinie oraz Pani Katarzyna Sobczuk- Wójciszyn i Pan Tomasz Wójciszyn – rodzice zastępczy z wioski SOS w Biłgoraju. Na zakończenie konferencji odbył się panel dyskusyjny z rodzinami zastępczymi oraz prelegentami, w którym aktywnie uczestniczyli zebrani goście.

Serdecznie dziękujemy honorowym patronom wydarzenia, prelegentom,  gościom oraz w sposób szczególny rodzinom zastępczym za udział i zaangażowanie w wydarzenie.

 

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1251776
Wczytywanie