Chełm

Data: 23.04.2024

Godzina: 02:22

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 21 marca 2023, Redaktorka

Razem na rzecz osób bezdomnych

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie w okresie jesienno-zimowym wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i pracownikami Schroniska dla Osób Bezdomnych im. Św. Brata Alberta monitorowali pustostany na terenie miasta Chełm, w których przebywały osoby bezdomne. Patrole odbywały się z częstotliwością zależną od panujących warunków atmosferycznych.

Pracownicy MOPR oraz Schroniska wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej dostarczali gorące posiłki oraz ciepłą odzież osobom bezdomnym, przebywającym w przestrzeni publicznej. Gorące posiłki przygotowane były przy współpracy z osobami bezdomnymi przebywającymi w Schronisku im. Św. Brata Alberta.

Środki na realizację działań pozyskane zostały w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii
w Chełmie na lata 2022-2025, nazwa zadania 1.10 pomoc dla bezdomnych uzależnionych od alkoholu.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie wyraża serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Dyrekcji, pracowników i mieszkańców Schroniska dla Osób Bezdomnych im. Św. Brata Alberta w Chełmie za współpracę na rzecz osób bezdomnych.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1193503
Wczytywanie