Chełm

Data: 22.04.2024

Godzina: 17:52

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 24 listopada 2022, Redaktorka

„Platino Cafe” promuje aktywność fizyczną

W dniu 17 listopada w Dziennym Domu Senior+ gościli Państwo Hanna i Wiesław Wepa, którzy przypomnieli Seniorom, że aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem naszego życia.  Państwo Hanna i Wiesław Wepa zaprezentowali swój dorobek w dziedzinie sportu, który rozpoczął się od pływania. Z czasem rozwijali swoje zainteresowania sportowo – fizyczne o jazdę na rowerach, morsowanie w Chełmskim Klubie Morsów. Oboje Państwo posiadają wiele osiągnięć w każdej z wymienionych dziedzin. Pan Wiesław, na swoim koncie posiada tytuł Mistrza Polski w Ironman w kategorii wiekowej 65+. Zawody te trwają 14 godzin i składają się z trzech etapów: pływania na 4 km, następnie 130 km jazdy rowerem w temperaturze 4°C i zakończone są 42 km biegiem.  Osiągnięcia przynoszą zawsze ogromną satysfakcję oraz dobre samopoczycie psychiczne i fizyczne o czym wiele razy goście wspominali podczas spotkania.  Zapewnili naszych Seniorow, że wiek nie jest przeszkodą do popularyzowania aktywności fizycznej zachęcając tym samym do podejmowania działań w tym kierunku w ramach samoopieki i samopielęgnacji własnego organizmu.

Była to ciekawa i pouczająca historia. Spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej i edukacyjnej atmosferze ze śpiewem, przy dźwiękach gitary na której przygrywał pan Wiesław.

Dziękujemy państwu Hannie i Wiesławowi Wepa, za znalezienie czasu na promocję zdrowego stylu życia wśród naszych Seniorów.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1193087
Wczytywanie