Chełm

Data: 20.07.2024

Godzina: 02:22

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 14 października 2022, Redakcja

Deinstytucjonalizacja usług społecznych w mieście Chełm

Miło nam poinformować, że z upoważnienia Prezydenta Miasta Chełm w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie powstał projekt złożony w ramach konkursu grantowego pn. “Opracowanie i pilotażowe wdrożenie mechanizmów i planów deinstytucjonalizacji usług społecznych realizowanego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w konkursie grantowym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, dzięki któremu pozyskano środki finansowe na utworzenie mieszkań treningowych wraz ze specjalistycznymi, celowanymi usługami wspierająco-aktywizującymi. Beneficjentami projektu będą osoby długotrwale schroniskowo bezdomne, osoby z niepełnosprawnościami i pełnoletni wychowankowie instytucjonalnej pieczy zastępczej.

W dniu 12 października w siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej odbyło się uroczyste podpisanie umów przez Panią Minister Marlenę Maląg z grantobiorcami. W imieniu Prezydenta Miasta Chełm umowę podpisała Dyrektor MOPR, który jest inicjatorem projektu oraz realizatorem wszystkich zaplanowanych do realizacji działań.

Miasto Chełm znalazło się w grupie dwudziestu samorządów terenu całej Polski, które podjęły wyzwanie zaprojektowania, wdrożenia i tym samym przecierania szlaków na drodze do poprawy jakości lokalnych usług społecznych opartych o ideę deinstytucjonalizacji.

Cieszymy się, jesteśmy dumni i zabieramy się do pracy.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1250692
Wczytywanie