Chełm

Data: 21.07.2024

Godzina: 22:34

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 16 września 2022, Redaktorka

Dzień Otwarty dla Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

Dzień Otwarty dla Osób z Niepełnosprawnością zorganizowany przez ZUS cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Z porad specjalistów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Urzędu Pracy oraz ZUS skorzystało blisko 80 osób.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wzorem lat poprzednich zorganizował wydarzenie którego celem jest upowszechnianie wiedzy i informacji z zakresu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami oraz uaktywnienie i integracja osób z niepełnosprawnościami. Eksperci, wyjaśniali m.in. kwestie podlegania ubezpieczeniom społecznym, mówili jak uzyskać świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami, jak wygodnie załatwić sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu czy jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny, jak ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON oraz orzeczenie o niepełnosprawności.
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i możliwość aktywnego udziału w trakcie obchodów Dnia dla Osób z Niepełnosprawnością.
Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1251898
Wczytywanie