Chełm

Data: 21.07.2024

Godzina: 21:27

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 29 sierpnia 2022, Redaktorka

Świetlica Środowiskowa – podsumowanie wakacji

Wakacje to najbardziej wyczekiwaną część roku!  Mnóstwo wolnego czasu, piękna pogoda, a także odpoczynek od szkolnych obowiązków.W naszej Świetlicy spędziliśmy czas aktywnie i bardzo ciekawie. Mieliśmy mnóstwo zorganizowanych zajęć oraz jeździliśmy na wycieczki.

W tym roku odwiedziliśmy Zagrodę Wolawce, ZOO w Zamościu oraz stolicę Polski – Warszawę. Poza tym mieliśmy okazję obejrzeć wystawę tkanin artystycznych pracowni Abakan oraz prace uczestników ŚDS w Biurze Pani Poseł na Sejm RP Anny Dąbrowskiej- Banaszek. Zwiedziliśmy Straż Pożarną, Muzeum Ziemi Chełmskiej, Chełmskie Podziemia Kredowe oraz wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Uczestniczyliśmy w warsztatach batiku, w zajęciach animacyjnych (kleksografia, nauka skręcania balonów) oraz dogoterapii. Mieliśmy przyjemność gościć starszego chorążego sztabowego pilota Wojsk Lotniczych oraz żołnierza ze Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego z okazji Święta Wojska Polskiego. Braliśmy udział w warsztatach, seansach filmowych i zajęciach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Chełmską Bibliotekę Publiczną-robotyka i programowanie, zajęcia konstrukcyjne, eksperymentalne, umuzykalniające. Ponadto dwa razy w tygodniu uczestniczyliśmy w zajęciach nauki pływania w Chełmskim Parku Wodnym oraz w zajęciach z boksu w Centrum Sportów Walki Bastion. W świetlicy w dalszym ciągu miały miejsce zajęcia z naszymi instruktorami: artystyczne, logopedyczne, sportowe, taneczne, robotyka i język angielski. Poza tym dużo przebywaliśmy na świeżym powietrzu, spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy nasze miasto, aktywnie spędzając czas.

Wakacje szybko minęły. Spędziliśmy wspaniale czas, świetnie się razem bawiąc. Trzymamy kciuki za nasze dzieci, by w nowym roku szkolnym czekały na nie same sukcesy! Już nie możemy się doczekać kolejnych wakacji!

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1251777
Wczytywanie