Chełm

Data: 20.07.2024

Godzina: 03:03

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 2 czerwca 2022, admin

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na promocję książki Patryka Osieleńca

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na promocję książki Patryka Osieleńca pt. „Iluminaci”, która odbędzie się 8 czerwca br. o godz. 1000 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Spotkanie było zaplanowane w lutym, ale zostało odwołane z powodu zagrożenia pandemicznego.

Autor promowanej powieści jest młodym człowiekiem, który od dzieciństwa boryka się z problemami zdrowotnymi, związanymi z dziecięcym porażeniem mózgowym (dysfunkcja wzrokowo-ruchowa). Mieszka we Włodawie.

Od dzieciństwa zajmuje się pisaniem opowiadań, które były inspiracją do powstania trzech książek sensacyjno – przygodowych. Pierwsze dwie powieści: „Gra” oraz “Oko Cordoby” (kontynuacja) opowiadają o przygodach Giseli, która mierzy się z tajemnicami z przeszłości. Najnowsza powieść Patryka Osieleńca “Iluminaci” opowiada o nowojorskim wykładowcy akademickim, który trafia na ślady istnienia tajemnego stowarzyszenia, organizacji uczonych, sprzeciwiających się Kościołowi, znanych jako Iluminaci. Bohater, próbując rozwikłać zagadkę, przemierzy cały świat od Stanów Zjednoczonych po Himalaje, od Tybetu po Wielką Brytanię. Prawda, której poszukuje, okaże się bardziej złowroga niż jego wyobrażenia.

Patryk jest osobą obdarzoną twórczą wyobraźnią, pełną literackiej pasji i konstruktywnej energii. Pisanie jest dla niego swoistą formą autoterapii i – jak sam mówi – „nie tylko realizacją marzeń, lecz i oknem na świat jako osoby niepełnosprawnej”. Jest przykładem mentalnego wojownika i optymisty, który codziennie pokonuje własne ograniczenia i dąży do celu.

Podczas spotkania będzie można nabyć książki Patryka Osieleńca oraz uzyskać autograf młodego pisarza. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

zdjęcie zapraszenia na promocję książki Patryka Osieleńca

 

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1250734
Wczytywanie