Chełm

Data: 25.04.2024

Godzina: 03:50

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 15 maja 2022, Redakcja

List otwarty Marszałka Województwa

Z okazji obchodzonego 15 maja Międzynarodowego Dnia Rodzin a także w odniesieniu do ogłoszonego przez Papieża Franciszka roku 2022 Rokiem Rodziny, Marszałek Województwa Lubelskiego, Pan Jarosław Stawiarski zwraca w liście otwartym do wszystkich rodzin z serdecznymi życzeniami.

Międzynarodowy Dzień Rodzin jest celebrowany od 1993 roku kiedy to został ustanowiony przez ONZ w celu podkreślenie znaczenia rodziny we współczesnym świecie.

List otwarty Pana Marszałka J. Stawiarskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

„Miłość, która rodzi, jest przede wszystkim darem z siebie”
św. Jan Paweł II

List otwarty
z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Rodzina jest największym dobrem dziecka i szkołą wartości ludzkich. Dzieci doświadczając miłości ojcowskiej i macierzyńskiej osiągają pełnię swojego rozwoju. W atmosferze cierpliwości i spokoju budują swoją siłę emocjonalną oraz więzi na dorosłe życie.

Najważniejszym zadaniem rodziny jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, ochrona życia i troski o nie, uczenie wrażliwości na potrzeby innych oraz postawa służby. Każde dziecko ma prawo do wychowania w rodzinie, do troskliwej i czułej opieki, do miłości, która daje siłę.

W Roku Rodziny dziękuję wszystkim rodzinom, a w szczególności Rodzinom Województwa Lubelskiego, za piękną postawę dzielenia się miłością wobec osób przybyłych z Ukrainy. Za otwartość Państwa serc i troskę o dobro każdego człowieka. Życzę pokoju serca, radości, wzajemnej życzliwości i szczęścia rodzinnego.

Marszałek Województwa Lubelskiego
Jarosław Stawiarski

Lublin, dnia 15 maja 2022 r.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1195661
Wczytywanie