Chełm

Data: 21.07.2024

Godzina: 22:26

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 19 kwietnia 2022, Redakcja

Bierzemy udział w akcji Żonkile – Niech Łączy Nas Pamięć!

19 kwietnia 2022 r. przypada 79. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.
Akcja podkreśla również znaczenie – niezwykle ponadczasowych i uniwersalnych – stanów emocjonalnych czy postaw mających z miłością wiele wspólnego: empatii, wrażliwości na krzywdę innych, poświęcenia na rzecz potrzebujących. Także w tym przypadku towarzyszyć nam będą słowa Edelmana: “Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia”.

Niech Łączy Nas Pamięć!

Bierzemy udział w akcji Żonkile – Niech Łączy Nas Pamięć!

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1251880
Wczytywanie