Chełm

Data: 22.04.2024

Godzina: 18:17

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 12 kwietnia 2022, Redaktorka

Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Pracowników Naszego Ośrodka

Nadszedł świąteczny czas…
Dzisiaj, w bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti odbyło się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Pracowników Naszego Ośrodka. Misterium Wielkanocne jest przybliżeniem wydarzeń związanych z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, wzbudzeniem szacunku wobec wiary i religii katolickiej, pobudzeniem do aktywności twórczej w zakresie uczestnictwa w uroczystościach religijnych oraz wskazaniem na wartości duchowe obchodzonych Świąt Wielkiej Nocy.
Przeżywając czas Wielkiego Postu odkrywaliśmy miłość Boga do człowieka. Syn Boży, który przyszedł na świat, aby pokazać jak Bóg kocha każdego człowieka musiał wiele wycierpieć. Sens chrześcijaństwa opiera się na historycznym fakcie zmartwychwstania Chrystusa.
Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa w różnoraki sposób są przeżywane przez chrześcijan. Właściwie każdy chrześcijanin w obrębie swojej tradycji czerpie z niej po to, aby    jednocześnie ją ubogacić.
Tak naprawdę są to wesołe święta, stanowiące sedno tego w co wierzymy. Życie nasze to wartość największa, najpiękniejszy prezent jaki dostaliśmy od Boga Zmartwychwstałego.
Dziękujemy za przybycie wszystkim zaproszonym gościom oraz ciepłe słowa i pochwały od Pani Wiceprezydent Doroty Cieślik.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1193162
Wczytywanie