Linia bezpośredniego wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
Od 1 grudnia 2021 r. wznowiło swoją działalność Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Stanie Kryzysu Psychicznego. W ramach projektu oferowane jest całodobowe, profesjonalne wsparcie psychologiczne oraz kontakt ze specjalistami.
- Czujesz się stale przygnębiony…
- Nie dajesz sobie rady z codziennością…
- Przeżywasz kryzys emocjonalny…
- Znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”…
- Nie radzisz sobie ze stresem…
- Nie chce Ci się żyć…
- Jesteś ofiarą przemocy…
- Zamartwiasz się o swój stan zdrowia…
- Myślisz, że „jest coś z Tobą nie tak”…
- Nie możesz pogodzić się ze stratą bliskiej osoby…
NIE JESTEŚ SAM! NIE ZWLEKAJ! ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC!
Skontaktuj się z CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB DOROSŁYCH W KRYZYSIE PSYCHICZNYM, w którym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. Pomogą także we wskazaniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, w których można otrzymać bezpośrednią pomoc. Z nami będziesz mógł porozmawiać o swoim problemie i uzyskać profesjonalne wsparcie.
W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: psychiatra, prawnik, pracownik socjalny, terapeuta uzależnień, asystent zdrowienia, seksuolog.
Informacje na temat dyżurów dostępne są na stronie: www.centrumwsparcia.pl
Kontakt ze specjalistami Centrum Wsparcia możliwy jest poprzez:
- bezpłatny i całodobowy telefon: 800 70 2222,
- czat,
- e-mail: porady@centrumwsparcia.pl,
- spotkania online ze specjalistami po wcześniejszym umówieniu,
- sesje terapeutyczne po uprzednim umówieniu i kwalifikacji.
Kryzys psychiczny to stan do którego dochodzi, gdy dana osoba nie może poradzić sobie z doświadczanymi trudnościami życiowymi. Jego powodem bywa najczęściej wydarzenie nagłe, niespodziewane, np.: śmierć bliskiej osoby, wiadomość o chorobie, utrata pracy ale także życie w ciągłym, nieustającym stresie. Przedłużający się kryzys psychiczny bez odpowiedniej pomocy może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia np.: stanu obniżonego nastroju, depresji jak i zagrażać życiu.
Zadanie zaplanowane jest na okres 5 lat, realizowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 i finansowane przez Ministra Zdrowia.