Chełm

Data: 21.07.2024

Godzina: 20:54

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 15 grudnia 2021, Redakcja

MOPR coraz bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami

Miło nam poinformować, że 14 grudnia 2021 r. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie podpisał umowę na realizację oznaczeń w alfabecie Braille’a z Fundacją Prowadnica.

MOPR w Chełmie znalazł się w gronie laureatów konkursu “Właściwe Drzwi” – edycja 2021, realizowanego przez Fundację „Prowadnica”.
W ramach konkursu zostaną bezpłatnie wykonane oznaczenia w alfabecie Braille’a, dzięki którym każda osoba niewidoma znajdzie „właściwe drzwi” w naszym Ośrodku.
Prowadnica to inaczej ścieżka dostępu lub ścieżka prowadząca. Spotkać ją można głównie na dworcach, ulicach, w niektórych budynkach użytku publicznego. Ma postać poziomych, wypukłych „linii” i znacznie wpływa na bezpieczeństwo i komfort samodzielnie poruszających się osób niewidomych.
Wydaje się ona doskonałą alegorią celów Fundacji. Natomiast wspólnym celem Fundacji i MOPR jest wspomaganie osób z niepełnosprawnościami, w tym osób niewidomych na drodze do samodzielności, poprzez dbałość o wymianę doświadczeń, pośredniczenie w kontaktach z instytucjami i otwieranie dróg do korzystania z oferty wsparcia, słowem naszym celem jest stać się prowadnicą, która umożliwi bezpieczne samodzielne poruszanie się osób z niepełnosprawnościami w świecie. Za sprawą współpracy z Fundacją Prowadnica MOPR Chełm otwiera nową dostępną ścieżkę kontaktu i korzystania z pomocy przez osoby niewidome. Bardzo się cieszymy i podejmujemy wyzwanie do czynienia naszych usług coraz bardziej dostępnymi dla osób z niepełnosprawnością.

 

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1251714
Wczytywanie