Chełm

Data: 21.07.2024

Godzina: 20:55

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 7 grudnia 2021, Redaktorka

Warsztaty ciąg dalszy

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w dalszym ciągu realizuje cykliczne Warsztaty Profilaktyczno – Edukacyjne z elementami działań rekreacyjno – sportowych, których głównym celem ma być zwiększanie świadomości w zakresie czynników ryzyka i czynników chroniących w rodzinie, które wiążą się z nadużywaniem alkoholu i zażywaniem narkotyków oraz organizacja i uatrakcyjnienie czasu wolnego dla dzieci, których rodzice są uczestnikami warsztatów.

Przedsięwzięcie możliwe jest do realizacji w formie cyklicznej dzięki środkom finansowym z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie na 2021 rok realizowanego przez Urząd Miasta Chełm.

Dnia 19 listopada i 26 listopada odbyły się kolejne warsztaty w Zespole Pieczy Zastępczej.  Podczas zajęć poruszony zostały temat dotyczący bycia asertywnym, jak mądrze rozmawiać z dziećmi. Uczestnicy także poznali powody, dla których coraz młodsze dzieci sięgają po środki psychoaktywne oraz sposoby jak uniknąć często tragicznych w skutkach wyborach naszych dzieci. W trakcie trwania warsztatów dzieci wzięły udział  w zajęciach plastycznych podczas, których wykonywały kartki świąteczne z życzeniami dla swoich rodziców oraz pisały listy do Św. Mikołaja. W przygotowaniach do warsztatów plastycznych czynny udział brali wolontariusze ze SP nr 7. Dla uczestników przygotowano słodki poczęstunek, a dzieci otrzymały upominki.

Serdecznie zapraszamy na ostatnie już warsztaty w dniu 17 grudnia 2021 roku !!!

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1251716
Wczytywanie