Chełm

Data: 22.04.2024

Godzina: 16:53

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 15 października 2021, Redaktorka

„Trzeźwolatkiem być wypada bo dziś w mieście żakinada”

„Trzeźwolatkiem być wypada bo dziś w mieście żakinada” to kolejny piknik w tym roku, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Pozyskaniem środków oraz organizacją pikniku zajął się Ośrodek Interwencji Kryzysowej.  Środki finansowe zostały pozyskane z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych” na 2021 r.

Impreza obfitowała w gry i zabawy, konkursy z nagrodami oraz występy wokalne. Równolegle odbywały się warsztaty plastyczne pn. „Asertywnie mówię nie, bo używki są passe”,zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. W efekcie wspólnej pracy powstały plakaty o tematyce antyalkoholowej, a także przedmioty z gliny, makramy i zawieszki na klucze.

Nad zabawą czuwał Miś- Trzeźwomiś, wykonany z kartonu przez dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury.

Wyodrębnione zostało również stanowisko, gdzie można było uzyskać specjalistyczne porady z zakresu uzależnień.

Oprawę muzyczną oraz scenę przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie.

Nagrodę na najbardziej oryginalnie przebraną klasę w postaci biletów do kina wygrała młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. W konkursie muzycznym wejściówki do Parku Wodnego wygrały dzieci z CHCPDiR.

Ponadto w zabawie uczestniczyły przedszkolaki z PM nr 10, zuchy ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz dzieci z ZWiPPP nr 1.

Słodkim akcentem spotkania był poczęstunek przygotowany przez kawiarnię „Imbryk”.Pomocą w organizacji warsztatów wykazała się również szkoła „Williams”.

Pomimo obowiązków czas dla nas znalazła: Pani Anna Misiura – Sekretarz Miasta Chełm oraz Pani Monika Zaborek – Turewicz Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszego pikniku a w szczególności:

MDK w Chełmie,
MOSiR w Chełmie,
Imbryk cafe&lunch,
Straż Miejska w Chełmie,
Szkoła Wiliams Chełm.

 

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1192942
Wczytywanie