Chełm

Data: 13.04.2024

Godzina: 01:32

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 13 października 2021, Redaktorka

Zapraszamy na piknik integracyjny pn. „Trzeźwolatkiem być wypada, bo dziś w mieście żakinada”

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie w dniu 15.10.2021r. w godzinach 1000 -1400 organizuje piknik integracyjny pn. „Trzeźwolatkiem być wypada, bo dziś w mieście żakinada”. Impreza odbędzie się na placu im. E. Łuczkowskiego w Chełmie.

Zadanie jest finansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 rok, a jego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Kierowane jest do dzieci i młodzieży z terenu miasta Chełm oraz ich rodzin.

 Celem imprezy jest integracja różnych środowisk poprzez promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia rozumianego nie tylko jako wolnego od nałogów, ale także jako pewny stan ducha, styl życia i postawa, w której trzeźwe są myśli, emocje i zachowania. Żakinada to wspólna zabawa młodzieży szkolnej połączona z przebieraniem się. Głównym jednak założeniem pikniku jest wspólna zabawa przy muzyce i poczęstunku, integracja środowisk, możliwość zaprezentowania i rozwijania swoich talentów i pasji.

Podczas imprezy odbędzie się:

  • konkurs na najbardziej oryginalnie przebraną klasę (nagrodą będzie wyjście całej klasy do kina),
  • konkurs z wykorzystaniem różnych form artystycznych o tematyce antyalkoholowej Asertywnie mówię nie, bo używki są passe” ( tematy warsztatów plastycznych: używkom mówię NIE – pozytywne kolaże; gliniane misie; zrób swoją zawieszkę – wyróżnij się pozytywnie),
  • przegląd zespołów garażowych – chcemy aby podczas imprezy mogli zaprezentować się młodzi ludzie, którzy tworzą amatorskie zespoły muzyczne. Grają w domach, garażach czy świetlicach, a chcieliby pokazać się  szerszej publiczności.

Dla uczestników pikniku przygotowany będzie słodki poczęstunek. Gwarantowana jest dobra atmosfera i zabawa przy muzyce.

Podczas imprezy zostanie wyodrębnione stanowisko, gdzie będzie można uzyskać informacje i porady w zakresie uzależnień. Porad udzielać będzie specjalista terapii uzależnień i pedagog.

Liczymy na kreatywność gości dużych i małych w postaci ciekawego przebrania
– zapewniamy atrakcyjne nagrody.

Partnerzy przedsięwzięcia: Młodzieżowy Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Chełmie.

Patronat medialny: Radio Bon Ton i Super Tydzień Chełmski

Kontakt z organizatorami:

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chełmie przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

tel. 82 564 07 07   

Żaklinada

Tło plik wektorowy utworzone przez kjpargeter – pl.freepik.com

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1183660
Wczytywanie