Chełm

Data: 22.04.2024

Godzina: 19:08

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 29 września 2021, Redaktorka

Z diagnozą FAS/FASD na TY………

Przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Lublinie powstał Regionalny Punkt Diagnozy i Terapii FAS/FASD, którego celem jest skonsolidowana i profesjonalna pomoc dzieciom i ich rodzinom w problemach Alkoholowego Zespołu Płodowego.

W ramach dobrych praktyk oraz nawiązania współpracy w diagnozowaniu dzieci oraz skutecznej terapii, w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w dniu 23 września odbyło się spotkanie z Panią Justyną Syroka oraz Panią Agnieszką Lembryk – Furtak przybliżające działanie ośrodka, ofertę dla rodziców dotkniętych tym problemem oraz podstawowe objawy choroby. Ważną informacją było jak stawiać diagnozę, a później uczestniczyć w terapii, by zapobiegać pojawianiu się skutków wtórnych.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy naszego ośrodka, przedstawiciele szkół, placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz służby kuratorskiej.

Regionalny Punkt Diagnozy i Terapii prowadzi swoją działalność nieodpłatnie zarówno w zakresie diagnozy jak i psychoedukacji oraz szeroko pojętego poradnictwa.

 

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1193281
Wczytywanie