Chełm

Data: 23.04.2024

Godzina: 04:25

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 27 września 2021, Redaktorka

Warsztaty dla dorosłych i dzieci cz. 2

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotowuje i realizuje cykliczne Warsztaty Profilaktyczno – Edukacyjne z elementami działań rekreacyjno – sportowych, których głównym celem ma być zwiększanie świadomości w zakresie czynników ryzyka i czynników chroniących w rodzinie, które wiążą się z nadużywaniem alkoholu i zażywaniem narkotyków oraz organizacja i uatrakcyjnienie czasu wolnego dla dzieci, których rodzice są uczestnikami warsztatów.

Przedsięwzięcie możliwe jest do realizacji w formie cyklicznej dzięki środkom finansowym z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie na 2021 rok realizowanego przez Urząd Miasta Chełm.

Dnia 24 września odbyło się drugie spotkanie w Zespole Pieczy Zastępczej.  Podczas zajęć poruszone zostały tematy dotyczące środków psychoaktywnych  i dopalaczy, które stanowią duże zagrożenie dla młodzieży. Przedstawiono skutki zażywania ww. środków. Uczestnicy obejrzeli prezentację oraz czynnie zostali zaangażowani przez socjoterapeutę oraz asystenta rodziny do dyskusji. W trakcie trwania warsztatów dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych pt. “Jesień” wykorzystując przygotowane przez asystentów rodziny materiały plastyczne. Mali uczestnicy spotkania zdobili Panią Jesień, tworzyli przepiękne wianki oraz dekorowali liście. Dla uczestników przygotowano słodki poczęstunek, a dzieci otrzymały upominki.

 

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1193689
Wczytywanie