Chełm

Data: 20.07.2024

Godzina: 01:34

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 30 sierpnia 2021, Redaktorka

Warsztaty dla dorosłych i dla dzieci

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotowuje i realizuje cykliczne Warsztaty Profilaktyczno – Edukacyjne z elementami działań rekreacyjno – sportowych, których głównym celem ma być zwiększanie świadomości w zakresie czynników ryzyka i czynników chroniących w rodzinie, które wiążą się z nadużywaniem alkoholu i zażywaniem narkotyków oraz organizacja i uatrakcyjnienie czasu wolnego dla dzieci, których rodzice są uczestnikami warsztatów.

Przedsięwzięcie możliwe jest do realizacji w formie cyklicznej dzięki środkom finansowym z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie na 2021 rok realizowanego przez Urząd Miasta Chełm.

Dnia 27 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie w Zespole Pieczy Zastępczej.  Podczas zajęć poruszone zostały tematy dotyczące uzależnienia i jego faz oraz współuzależnienia. Przedstawiono ryzyko i konsekwencje zażywania narkotyków i dopalaczy. Uczestnicy obejrzeli krótkometrażowe filmy edukacyjne. Czynnie zostali zaangażowani przez socjoterapeutę do dyskusji oraz wyrażenia swojego zdania poprzez technikę plakatu. W trakcie trwania warsztatów dzieci wzięły udział w zajęciach piłki nożnej prowadzonych przez trenera Klubu Niedźwiadek i Chełmianki Pana Andrzeja Krawca. Nagrody za udział stanowiły piłki nożne oraz słodycze. Zapraszamy do kontaktu i wzięcia udziału w kolejnych warsztatach!!!

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1250623
Wczytywanie