Chełm

Data: 20.07.2024

Godzina: 02:51

Imieniny:

Fotogaleria

Informacja na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
Spis Powszechny
Opublikowano: 27 sierpnia 2021, Redaktorka

Informacja na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Informacja na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Informujemy, że do dnia 30 września 2021 r. przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisywane są:

1) osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami,

2) osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;

3) mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

 

Dane od osób fizycznych objętych spisem powszechnym są zbierane metodą samospisu internetowego. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis. Formularz spisowy dostępny jest na stronie www.spis.gov.pl/

Udział w Spisie jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Samospis można przeprowadzić także w Urzędzie Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65. Punkt do samospisu czynny jest w godzinach pracy Urzędu. W celu umówienia wizyty w Urzędzie prosimy kontaktować się telefonicznie – nr tel. 82 564 32 06 lub 698 159 865.

 

Każda z osób podlegających spisowi może także skorzystać ze spisu „na żądanie” – wystarczy zadzwonić na Infolinię spisową pod numer tel. 22 279 99 99.

 

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, kiedy osoba objęta spisem powszechnym nie może dopełnić obowiązku samospisu przez Internet, dane są zbierane metodami:

  • wywiadu telefonicznego przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego, który wprowadza dane uzyskane od respondenta do formularza spisowego,
  • wywiadu bezpośredniego, przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego przy pomocy urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu.

Od dnia 23 sierpnia 2021 r. rachmistrze spisowi przeprowadzają Spis w formie bezpośredniej. Spis metodą wywiadu bezpośredniego w terenie prowadzony jest przez rachmistrzów pod warunkiem zachowania standardowych zaleceń sanitarnych, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa i zaleceniami. Rachmistrz zobowiązany jest dbać o zachowanie dystansu społecznego oraz realizować obowiązek zakrywania ust i nosa. Posiada też identyfikator.

 

Narodowy spis powszechny 2021

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1250719
Wczytywanie