Chełm

Data: 25.04.2024

Godzina: 03:28

Imieniny:

Fotogaleria



Opublikowano: 20 lipca 2021, Redaktorka

„Moje bezpieczne i aktywne wakacje”

„Moje bezpieczne i aktywne wakacje” to już drugi piknik w tym roku, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Tym razem pozyskaniem środków oraz organizacją pikniku zajął się Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy współudziale pracowników Zespołu Pieczy Zastępczej. Środki finansowe zostały pozyskane w ramach zadań z zakresu polityki społecznej dla miejskich jednostek organizacyjnych w 2021 roku w ramach  Programu Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego w Mieście Chełm na lata 2021-2023

Początek wakacji to dobry moment na propagowanie bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz na integrowanie rodzin przez zabawę, aktywność fizyczną czy po prostu bycie ze sobą.

Na terenie należącym do Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Żłobka „Chełmskie Niedźwiadki” na uczestników czekało wiele atrakcji. Bogaty program pikniku, wakacje oraz piękna pogoda sprawiły,  że z minuty na minutę przychodziły coraz to nowe rodziny z dziećmi.

Zaplanowane atrakcje edukowały i cieszyły dzieci oraz rodziców. Próby ratowania ludzkiego życia na fantomach oraz nauka mierzenia parametrów życiowych czy zaopatrywania ran otwartych zawsze przynoszą dużo emocji i uczą zachowywać „zimną krew” w sytuacjach trudnych.

Służby mundurowe: policja oraz straż miejska zaprezentowały zasady bezpieczeństwa na drodze, odbyło się znakowanie rowerów a możliwość posiedzenia w radiowozie czy Eko – Patrolu wywoływało uśmiech na twarzach dzieci a tym samym rodziców. CZORT – pies policyjny to już nasz dobry znajomy……

Zagrożenia i sposoby postępowania w wyniku ukąszenia przez kleszcze oraz zasady bezpiecznego opalania przedstawiły Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Chełmie, a przekazaną wiedzę weryfikowały poprzez quiz z nagrodami dla dzieci.

Ponadto prowadzone były gry i zabawy ruchowe dla dzieci, konkursy z nagrodami, loteria fantowa „Każdy los wygrywa”. Wszystkie dzieci uczestniczące w pikniku dostały kolorowe balony i mogły nieodpłatnie korzystać z dmuchanej zjeżdżalni.
Przy tym wysiłku wsparciem dla podniebienia była wata cukrowa, popcorn i woda mineralna. Zwieńczeniem spotkania, żywym przykładem aktywnego spędzania czasu wolnego  był pokaz karate w wykonaniu członków Klubu Kyokushin KANKU.

Pomimo szeregu obowiązków czas dla nas znalazła: Poseł Pani Anna Dąbrowska Banaszek oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Chełm – Dyrektor Gabinetu Prezydenta Pan Wojciech Wójcik.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszego pikniku a w szczególności:

Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie,

Straży Miejskiej w Chełmie,

Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Chełmie,

Medycznemu Studium Zawodowemu im. W. Szoc w Chełmie,

Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,

Zespołowi Żłobków Miejskich w Chełmie,

Wolontariuszom.

 

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1195615
Wczytywanie