Chełm

Data: 20.07.2024

Godzina: 01:41

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 12 lipca 2021, Redaktorka

Placówka z Chełma wśród zwycięzców konkursu “Dobre Uczynki wśród Nas”

Placówka z Chełma wśród zwycięzców konkursu.
“Dobre Uczynki wśród Nas”.

19 maja obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków, który Fundacja “Wawel z Rodziną” i marka Wawel jak co roku wspólnie świętują dzieląc się dobrem. W tym roku Fundacja “Wawel z Rodziną” zorganizowała konkurs plastyczno-literacki pt. “Dobre Uczynki wśród nas” skierowany do placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego i opieki całodobowej. W gronie nagrodzonych placówek znalazła się Świetlica Środowiskowa działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie.

W dniach od 21 maja do 14 czerwca odbywał się konkurs pt. “Dobre Uczynki wśród nas” skierowany do placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki dziennej i całodobowej. Dzieci miały pokazać w formie plastycznej lub literackiej kogoś ze swojego otoczenia, kto w czasie pandemii pomaga potrzebującym. Celem Konkursu było rozwijanie i promowanie umiejętności i twórczości artystycznej wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki całodobowej i dziennej oraz promocja proaktywnej postawy społecznej.

W rywalizacji udział wzięło blisko 30 placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki dziennej i całodobowej z całej Polski. Wśród zwycięzców znalazła się Świetlica Środowiskowa działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie.

Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ponieważ poziom artystyczny prac jak zawsze był bardzo wysoki. Wszystkie prace były bardzo oryginalne, a przedstawione na nich osoby bez wątpienia zasługują na duże uznanie i szacunek za swoją prospołeczną postawę. Dzielenie się dobrem, szczególnie w trudnych chwilach, jest niezwykle potrzebne i budujące. Cieszymy się, że uczestnicy konkursu dostrzegli tyle dobra wokół siebie” – mówi Sylwia Warnecka, wiceprezes “Fundacji Wawel z Rodziną”. Do wszystkich zwycięzców konkursu trafią słodkie nagrody firmy Wawel.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1250634
Wczytywanie