Chełm

Data: 21.07.2024

Godzina: 22:27

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 29 grudnia 2020, admin

Komunikat

UWAGA

Od  stycznia 2021 roku ulega zmianie sposób składania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii oraz zaleceniami rządu     i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 – „koronawirusa”, aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie i jego pracowników od 1 stycznia 2021 roku do odwołania, wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON można składać wyłącznie w następujący sposób:

  1. Wysłać pocztą na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie ul. Kolejowa 8, 22-100 Chełm.
  2. Złożyć przez internet za pośrednictwem Systemu SOW – System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Aktualnie możliwe jest to dla:

–   wniosków o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego,

– wniosków o dofinansowanie do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

  1. Od 4.01.2021 roku udostępnione będą specjalnie przygotowane urny w których możliwe będzie pozostawienie wniosków. Będą one udostępniane od poniedziałku do piątku między 7:30 a 15:30 w dwóch punktach:

– przy wejściu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicy Kolejowej 8

– w siedzibie Zespołu Dofinansowań dla Osób z Niepełnosprawnością – Plac Niepodległości 1 (wejście od zachodniego parkingu).

Dokumenty należy wrzucać do urny zabezpieczone – zszyte, w zaklejonej kopercie.

Aby złożyć wniosek w formie elektronicznej niezbędny jest Profil Zaufany na platformie ePUAP. Jest to podpis elektroniczny do podpisywania podań  i  wniosków składanych do podmiotów publicznych. Szczegółowe informacje jak założyć profil zaufany przez internet albo w punkcie potwierdzającym są dostępne pod adresem: https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany

Aby złożyć wniosek  za pośrednictwem systemu SOW należy wejść na stronę internetową:

https://sow.pfron.org.pl i zalogować się do Systemu. Za pierwszym razem trzeba będzie utworzyć swoje konto w SOW – Rejestracja.

W przypadku trudności związanych z korzystaniem z Systemu SOW dostępna jest infolinia: 0 800 889 777 (połączenie bezpłatne). Czynna od poniedziałku do piątku     w godzinach 9:00 – 17:00.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1251882
Wczytywanie