Chełm

Data: 21.07.2024

Godzina: 21:31

Imieniny:

FotogaleriaOpublikowano: 1 grudnia 2020, admin

Projekt Domowej Opieki Medycznej

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło projekt Domowej Opieki Medycznej(DOM), czyli systemu zdalnego monitoringu pacjentów z COVID-19 z grup podwyższonego ryzyka za pomocą aplikacji PulsoCare. Do programu DOM pacjentów ze zdiagnozowanym zakażeniem COVID-19 kwalifikują lekarze podstawowej opieki medycznej na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego. Zakwalifikowany pacjent otrzymuje poprzez SMS dane do logowania w systemie Pulsocare, a ponadto do jego domu listonosz dostarcza pulsometr, dzięki któremu będzie na bieżąco badał poziom saturacji.

Dane dotyczące zdrowia pacjentów są zbierane poprzez system PulsoCare, do którego są wprowadzane wyniki pomiarów puls oksymetrem i w którym pacjenci odpowiadają na pytania dotyczące stanu zdrowia w ankiecie. Aplikacja mobilna łączy się z pulsometrem przez Bluetooth i sama odczytuje dane o poziomie saturacji i tętnie pacjenta.

W przypadku niepokojących sytuacji reagują konsultanci i lekarze pracujący w Centrum Kontaktu Domowej Opieki Medycznej. Konsultanci w Centrum otrzymują natychmiastowe powiadomienie w przypadku nieprawidłowości wyniku badania. Pacjent może zostać skierowany na zdalną konsultację, która odbywa się w formie teleporady  z lekarzem.

Zamknij
x
Projekt i realizacja: Kwant Studio
Wizyt: 1251786
Wczytywanie